Wakacyjna metamorfoza sali gimnastycznej w Nitkach

Kolejny powiatowy obiekt sportowy zmienił swoje oblicze. Zakończyły się już prace remontowe w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli.

Wicestarosta i wykonawca w wyremontowanej sali gimnastycznej ZSP nr 2Remont sali gimnastycznej ZSP nr 2 to spore wyzwanie, ponieważ obiekt znajduje się w dawnym Zborze Braci Morawskich, który objęty jest ochroną konserwatorską. Prace remontowe zostały poprzedzone badaniami stratygraficznymi i były prowadzone w porozumieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Zakres inwestycji obejmował remont sufitu, ścian, wymianę drzwi, cyklinowanie i uzupełnienie ubytków w parkiecie przez wykonanie powłoki lakierniczej, malowanie linii boisk, wymiana kaloryferów oraz renowację osłon. Wykonawca zajął się również elektryką – nowa instalacja jest wydajna i energooszczędna. Uczniów ucieszy również nowe wyposażenie sportowe m. in. elektroniczna tablica wyników, sprzęt do gier zespołowych.

– Myślę, że efekt remontu spodoba się uczniom ZSP nr 2 i wszystkim sportowcom, którzy z tej sali korzystają. Udało nam się stworzyć odpowiednią przestrzeń, która będzie sprzyjała rozwojowi pasji dzieci, młodzieży i dorosłych – podkreśla Wicestarosta Waldemar Wrześniak. – Przed nami jeszcze odbiór końcowy inwestycji z udziałem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i obiekt będzie czekał na powrót uczniów – zapowiada Wicestarosta.

Wartość powiatowej inwestycji to ok. 387 tys. zł. Powiat zrealizował zadanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.