Rada seniorów rozmawiała o geriatrii

Centrum geriatryczne w Nowej Soli to główny temat dzisiejszego posiedzenia Rady seniorów powiatu nowosolskiego.

Starosta Nowosolski – Iwona Brzozowska oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Bogumiła Sadowa poinformowały, że Powiat Nowosolski złożył deklarację do Wojewody Lubuskiego utworzenia Centrum Zdrowia 75+. W przypadku naszego powiatu będzie konieczne utworzenie nowej jednostki leczniczej.
Na strukturę tworzonego Centrum Zdrowia 75+ mają się składać:
🔹 poradnia konsultacyjna
🔹 co najmniej jeden dzienny ośrodek opieki geriatrycznej
🔹 geriatryczny zespół opieki domowej
🔹 zespół koordynatorów opieki geriatrycznej
🔹 zespół edukatorów zdrowotnych
Warto podkreślić, że Rada Seniorów wielokrotnie podejmowała temat dostępności do opieki geriatrycznej.

Choć Rada Seniorów kończy swoją kadencję dopiero w lipcu, korzystając z okazji Przewodnicząca Halina Napieralska-Pruska i Wiceprzewodniczący Jerzy Rybacki w imieniu wszystkich członków złożyli na ręce Starosta Nowosolski – Iwona Brzozowska podziękowania za dotychczasową współpracę.