Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Nowej Soli
sekretariat@zsp2-nitki.pl, rekrutacja@zsp2-nitki.pl

• KIERUNKI KSZTAŁCENIA NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Technikum:

• technik usług fryzjerskich z innowacją kosmetyczną,
  • technik przemysłu mody,
  • technik handlowiec.

Branżowa Szkoła I Stopnia: każdy zawód świata, m.in.: mechanik samochodowy, stolarz, elektromechanik, elektryk, lakiernik, blacharz, fotograf, fryzjer, piekarz, cukiernik, kucharz, krawiec, sprzedawca, ślusarz, murarz-tynkarz, ogrodnik, tapicer.
Po szkole branżowej masz możliwość kontynuowania nauki w drugiej klasie liceum dla dorosłych lub szkole branżowej II stopnia!

Szkoły dla dorosłych:
Liceum Ogólnokształcące
Szkoły policealne: technik usług kosmetycznych, technik administracji, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny i opiekun środowiskowy.
Kwalifikacyjne kursy zawodowe:

• FRK.01 Wykonywanie usług fryzjerskich,
  • FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur,
  • HAN.01 Prowadzenie sprzedaży
  • HAN.02 Prowadzenie działań handlowych

• KÓŁKA ZAINTERESOWAŃ W SZKOLE

• Uczniowie mają możliwość trenowania od podstaw judo w działającym przy szkole renomowanym klubie „Olimp”.
• W szkole od lat działa koło wolontariatu organizujące m.in. wspiera sztab WOŚP w Nowej Soli.
• Placówka prowadzi szereg zajęć przygotowujących do egzaminów zawodowych, matury

INTERNAT

Szkoła posiada doskonale wyposażony internat, dzięki któremu dojazd z najdalszego zakątka powiatu czy województwa nie jest problemem:
– z internatu mogą korzystać wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Nowej Soli i okolic;
– 28 pokoi (pokoje 1,2,3-osobowe);
– dobre warunki socjalno-bytowe oraz higieniczno-sanitarne;
– stała opieka 24h/dobę;
– pomoc w nauce, w rozwijaniu zainteresowań i pasji, wycieczki, wspólne wyjścia do kina czy muzeum, wsparcie psychologiczne oraz zajęcia sportowe;
– DARMOWE WI-FI

• MOCNE STRONY SZKOŁY

– To jedyna placówka dającą możliwość kształcenia w dowolnie wybranym przez Ciebie zawodzie.
– Uczniowie zdają egzaminy zawodowe na poziomie bliskim 100%.
– Absolwenci naszej szkoły to fachowcy poszukiwani na rynku pracy krajowym i zagranicznym; to właściciele doskonale prosperujących zakładów usługowych działających w naszym regionie ( mechanicznych, fryzjerskich, cukierniczych, piekarniczych, gastronomicznych, krawieckich czy handlowych).
– Tutaj uczniowie rozwijają swoje skrzydła, odkrywają swoje powołanie zawodowe w otoczenie przyjaznej i twórczej atmosfery.
– Szkoła posiada bardzo dobrze wyposażoną bazę dydaktyczną, dwie sale gimnastyczne, siłownię oraz internat.
– Placówka oferuje możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego poprzez wyjazdy na praktyki i staże zagraniczne.
– Kadra pedagogiczna stara się, aby nauka w szkole sprawiała przyjemność i dawała szansę na dobre wejście w dorosłe życie.