Trwa nabór uzupełniający. Są jeszcze miejsca dla chętnych

W ubiegłym tygodniu zakończył się nabór do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych w Powiecie Nowosolskim. Wciąż są miejsca dla kandydatów zainteresowanych nauką w naszych szkołach. Dokumenty można składać do 17 lipca. Ostatecznie wyniki naboru uzupełniającego poznamy 13 sierpnia.

W pierwszym naborze do szkół Powiatu Nowosolskiego podania złożyło 1 464 uczniów. Ze względu na wymaganą liczbę punktów nie wszyscy dostali się do wymarzonej szkoły. Dla absolwentów, którzy nie zostali zakwalifikowali lub tych, którzy do tej pory wcale nie złożyli podań, 13 lipca rozpoczął się nabór uzupełniający.

W szkołach Powiatu Nowosolskiego są jeszcze miejsca dla chętnych. Szczegółowe informacje dotyczące wolnych miejsc na poszczególnych kierunkach posiadają dyrektorzy szkół.

Terminy podstępowania uzupełniającego:

1. do 17 lipca kandydaci mogą składać podania do szkół,
  2. 9 sierpnia o godz. 12.00 zostaną opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych,
  3. do 12 sierpnia osoby zakwalifikowane będą musiały dostarczyć oryginały dokumentów (świadectwo i wyniki egzaminów),
  4. 13 sierpnia na godz. 12.00 planowane jest zakończenie naboru uzupełniającego i ogłoszenie list osób przyjętych.