Spółdzielnia Uczniowska w ZSP nr 4

Grupa uczniów Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli tworzących jedyną w powiecie nowosolskim Spółdzielnię Uczniowską oficjalnie zaingurowała działalność. Przy okazji uczniowie oficjalnie otworzyli kawiarnię Smakołyk, którą będą prowadzić. Dzięki takiej szkolnej działalności członkowie Spółdzielni będą uczyć się obsługi klientów, rozmów z dostawcami, poznawać tajniki handlu, co będzie bardzo dobrym doświadczeniem przed rozpoczęciem ewentualnej działalności w przyszłości. Na otwarciu obecna była Członkini Zarządu Powiatu Nowosolskiego Łucja Wojewódzka, która przekazała uczniom bardzo praktyczny prezent. Z pewnością przyda się on podczas prowadzenia kawiarenki. W spotkaniu uczestniczył też Marcin Herma doradca biznesowy z Fundacji na Rzecz Collegium Polonicum w Słubicach oraz przedstawiciel Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielone Górze, z którym to ośrodkiem od pewnego czasu Powiat współpracuje. Na temat otwarcia kawiarenki będzie można posłuchać w niedzielnej audycji Radia Zachód pt. „Bo chcę wiedzieć”.