Rademenez uczy naszych uczniów jak się „sprzedać”

W połowie maja w szkołach Powiatu Nowosolskiego ruszyły nowe zajęcia w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Nowosolskim”. Autoprezentacja i wystąpienia publiczne to temat przewodni warsztatów, które prowadzi zielonogórski raper Rademenez.

Autoprezentacja i wystąpienia publiczne to temat przewodni warsztatów, które prowadzi zielonogórski raper RademenezRadosław Blonkowski ma ogromne doświadczenie, które nabył podczas prowadzenia ponad 400 wydarzeń oraz licznych warsztatów. Swoją wiedzą dzieli się teraz z naszą młodzieżą.

– Dzięki tym lekcjom młodzież uczy się tego, jak dobrze wypaść na egzaminach ustnych, rozmowach kwalifikacyjnych oraz wszelkiego rodzaju prezentacjach. Świadome wykorzystanie gestykulacji, praca nad postawą, dykcją, nauka walki z stresem oraz wzmocnienie przekazu to kilka najistotniejszych punktów szkoleń z zakresu wystąpień publicznych i komunikacji – wyjaśnia Rademenez. Jak podkreśla sam prowadzący, młodzież obecnie potrzebuje ogromnej pracy w tym zakresie w szczególności ze względu na wszechobecne komunikatory oraz brak styczności z tym tematem w procesie edukacji.

Warsztaty składają się z wykładów dotyczących wystąpień i zajęć praktycznych, podczas których uczniowie mogą wykorzystać poznane techniki i skorygować błędy. Kolejnym etapem będzie spotkanie podsumowujące w celu sprawdzenia rezultatów z przebiegu pracy własnej i zapamiętanego materiału.

W warsztatach autoprezentacji weźmie udział blisko 170 uczniów z CKZiU Elektryk, ZSP nr 2, ZSP nr 4, ZSP nr 5 oraz SOSW.