Międzyszkolny sprawdzian ze świątecznych hitów

Świąteczna atmosfera, dźwięki ponadczasowego  Last Christmas i fragmenty niezastąpionego Home Alone towarzyszyły trzeciej odsłonie Międzyszkolnego Konkursu Językowego z Elementami Wiedzy o Kulturze Krajów Europy i Ameryki Północnej organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 „Nitki” w Nowej Soli.

W czwartek 12 grudnia 2019 r. do rywalizacji przystąpiły trzyosobowe drużyny z LO „Baczyński”, CKZiU „Elektryk”, ZSP nr 4 „Spożywczak” oraz ZSP nr 2 „Nitki”. Tradycyjnie już konkurs swoim patronatem objęła starosta nowosolski, Pani Iwona Brzozowska.

Młodzież musiała wykazać się znajomością przede wszystkim języka angielskiego i niemieckiego, ale nie zabrakło też akcentów włoskich, francuskich czy rosyjskich. Trzeba było dobrze orientować się w geografii a także muzyce i filmie. Nie bez znaczenia była umiejętność posługiwania się komputerem i telefonem, ponieważ część konkurencji wykorzystywała platformę moodle czy aplikację Kahoot.

Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna LO w składzie: Jakub Kieroński, Norbert Losiak, i Łukasz Budny. 2. miejsce zajęli gospodarze, drużyna „Nitek”: Kamil Kaczmarski, Sandra Banaszak oraz Patryk Nawrot, 3. była drużyna CKZiU „Elektryk”: Izabela Tarnowska, Pamela Staniszewska, Marcin Sierocki, a 4. ekipa z ZSP nr 4 „Spożywczak”: Karolina Kokot, Radosław Mucha i Krystian Rogoziński. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Nagrody ufundowane zostały przez Starostwo oraz ZSP nr 2.