Mamy kasę na ekopracownię w Ogólniaku

Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska odebrała dziś promesę na adaptację i wyposażenie nowoczesnej pracowni Odnawialnych Źródeł Energii, która powstanie w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Soli. Na realizację projektu otrzymaliśmy 75 tys. zł z programu Ekopracownie w województwie lubuskim.

Starosta Iwona Brzozowska odebrała promesę na realizację Ekopracowni OZE w nowosolskim LOW ramach projektu planujemy zakup zestawów edukacyjnych i modeli pokazowych do pozyskiwania energii z powietrza, wody i słońca. Planujemy również zakup sprzętu multimedialnego w postaci monitora interaktywnego i zestawów komputerowych. Nowy sprzęt trafi do wyremontowanej w ramach projektu pracowni lekcyjnej.
Pracowania będzie wykorzystywana podczas lekcji biologii i fizyki w naszym LO, ale także podczas ekolekcji, warsztatów, otwartych pokazów czy Maratonów Naukowych. Panujemy dotrzeć do ponad 1400 mieszkańców powiatu, którym będziemy chcieli przybliżyć korzyści, jakie niosą ze sobą odnawialne źródła energii.

Możliwość stworzenia nowoczesnej pracowni Odnawialnych Źródeł Energii mamy dzięki dotacji z Programu Regionalnego wsparcia Edukacji Ekologicznej, Ekopracownie w województwie lubuskim 2023, Ekopracownia, który jest realizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.