Dzień spotkania z zawodem w “Spożywczaku”

Czwartek – 8 marca br. to w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli „Dzień spotkania z zawodem”. Uczniowie przez cały dzień mogli brać udział w niecodziennych zajęciach, warsztatach i dyskusjach. W nowej pracowni gastronomicznej doświadczony kucharz prowadził warsztaty z kuchni włoskiej, w salach pracownicy Uniwersytetu Zielonogórskiego przeprowadzali doświadczenia chemiczne, na sali gimnastycznej odbywał się pokaz tapicerowania krzesła, a na korytarzach rozstawiły się stoiska firm i uczelni wyższych. O godz. 10.00 dyrektor szkoły Iwona Małczak podpisała umowę współpracy ze Sławomirem Rachudałą Prezesem WOPR Nowa Sól. Przy oficjalnym podpisaniu obecne były Członek Zarządu Powiatu Łucja Wojewódzka oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Bogumiła Sadowa, które również przyglądały się warsztatom i odwiedziły stoiska wystawiennicze. Panie spotkały się także z prezesem spółdzielni uczniowskiej „Smakołyki”, z której młodzież będzie prowadziła kawiarenkę w szkole serwując kawę, herbatę i przekąski.