Reaguję i Pomagam w powiatowych szkołach

Ponad 500 uczniów klas drugich z powiatowych szkół weźmie udział w zajęciach pierwszej pomocy. To wspólna inicjatywa Zarządu Powiatu Nowosolskiego oraz Powiatowej Straży Pożarnej – partnerów kampanii „Reaguję i Pomagam”.

W ramach współpracy Powiatu Nowosolskiego i PSP Nowa Sól realizowana jest kampania Reaguję i Pomagam– Bardzo się cieszę, że realizujemy takie zajęcia w naszych szkołach. To okazja, aby przekazać młodym ludziom bezcenną wiedzę, która może uratować komuś życie lub zdrowie. Mam nadzieję, że młodzież wyciągnie z tych zajęć jak najwięcej. Jednak życzę wszystkim, żeby nigdy nie musieli z tej wiedzy korzystać – mówi Starosta Iwona Brzozowska.

Tematem spotkania będą zagadnienia dotyczące stanów nagłych i sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia np.

• zasłabnięcie,
  • utrata przytomności (z zachowanym oddechem i tętnem) – pozycja bezpieczna,
  • nagły, ostry bólu w klatce piersiowej,
  • nagły, ostry bólu brzucha,
  • drgawki,
  • cukrzyca (hipoglikemia)
  • udar mózgu,
  • zadławienie,
  • poparzenie,
  • krwotok (z nosa, z rozległej rany będącej efektem urazu).

Zajęcia w CKZiU ElektrykZajęcia, które prowadzi mł. kpt. Sebastian Olczyk, rozpoczęły się już w CKZiU Elektryk. W najbliższych tygodniach spotkania edukacyjne odbędą się w LO, ZSP nr 5 Kożuchów, ZSP nr 4, ZSP nr 3 oraz SOSW.

Kampania Reaguję i Pomagam ma potrwać do końca maja.