Wzruszający koncert z dedykacją dla Ukrainy

W niedzielę w Nowej Soli odbył się koncert “Solidarni z Ukrainą”. To było piękne i wzruszające wydarzenie, które pokazało naszą solidarność z przyjaciółmi z pogrążonej w wojnie Ukrainy.

Koncert dedykowany był przyjaciołom z UkrainyOd kilku dni mieszkańcy powiatu nowosolskiego jednoczą się, aby okazać Ukrainie swoje wsparcie. W tym trudnym czasie myślami jesteśmy z naszymi przyjaciółmi z partnerskich miast i szkół. To właśnie im dedykowany był koncert, który odbył się w hali sportowej “Elektryka”.
Podczas koncertu wolontariusze z CKZiU “Elektryk” wspólnie z PCK w Nowej Soli przeprowadzili zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby oraz pieniędzy na pomoc obywatelom Ukrainy. Udało się zebrać 12 857,90 zł.
– Dziękujemy Mieszkańcom powiatu za obecność. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie koncertu i jego transmisję online, a w szczególności młodym wykonawcom – uczniom i absolwentom naszych szkół – podkreśla Starosta Iwona Brzozowska.

Podczas koncertu wystąpili:
  1. Alina Czaplińska
  2. Dominika Miniewska
  3. Karolina Ostapowicz
  4. Honorata Blacha
  5. Zuzanna Barczyszyn
  6. Oliwia Filipczuk z akompaniamentem: Jeremiasz Czajkowski-gitara, Sebastian Dudziak-gitara, Katarzyna Szymańska-perkusja, Bartek Andrusiak
  7. Julia Krempa
  8. Jakub Cisakowski
  9. Agata Marcak
  10. Zespół REZERWOWI działający przy Nowosolskim Domu Kultury (skład zespołu: Agnieszka Hajduk – saksofony, Paulina Bahrij – instrumenty klawiszowe, Michał Misztal – gitara, Łukasz Słobodzian – perkusja, Natan Zapał – śpiew, Artur Niemiec – gitara)
  11. Serhij Bushora