Z SOSW zbieramy książki, żeby dać im drugie życie

Arleta Jasińska zaprasza do udziału w zbiórceStarostwo Powiatowe w Nowej Soli dołączyło do zbiórki realizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowej Soli w ramach akcji 100 książek na 100-lecie Lasów Państwowych. Zbieramy książki, które zostaną wykorzystane na cele społeczne. Chcesz do nas dołączyć? Czekamy do 6 października.

Nauczyciele SOSW, którzy realizują projekt „Europa dla @aktywnych, @aktywni dla Europy”, na 100- lecie Lasów Państwowych organizują zbiórkę używanych książek. To bliska ideom ersasmusów z SOSW akcja ekologiczna, której celem jest dawanie drugiego życia książkom.

– Zebrane książki przekazane zostaną Fundacji Ekologicznej ARKA, która jest organizatorem ogólnopolskiej akcji „Książka za drzewo”, w której nasza szkoła brała udział w zeszłym roku – mówi Arleta Jasińska.

Akcja „Książka za drzewo” łączy tematykę promocji czytelnictwa z sadzenie drzew. Za każde posadzone drzewo uczestnicy otrzymują książki, które pochodzą z prowadzonych w całej Polsce zbiórek. W ten sposób dajemy im drugie życie – oszczędzamy drzewa, wodę, energię i ograniczamy emisję CO2.

Zbiórka organizowana jest nie tylko na terenie szkoły, ale również w zaprzyjaźnionych szkołach i instytucjach. Książki zbierane są również w Starostwie Powiatowym w Nowej Soli. Kolorowy ekopojemnik czeka w Biuro Obsługi Interesantów (ratusz, wejście od ul. Moniuszki).

Dołączyć może każdy, kto chce podzielić się książkami nowymi lub używanymi w dobrym stanie. W ramach akcji zbierane są książki wydane po 1990 roku, książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, także książki kucharskie i przewodniki (nie zbieramy książek regionalnych, lektur, podręczników i słowników).

Zbiórka trwa do 6 października.