Z Baczyńskim im po drodze

Już po raz 15. Liceum Ogólnokształcące z Nowej Soli zaprosiło uczniów szkół podstawowych oraz licealistów do recytowania poezji patrona nowosolskiego LO. Zmaganiom recytatorów patronowała Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska.

Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Baczyniak” to sztandarowa impreza nowosolskiego Ogólniaka. Szkoła już od 15 lat zaprasza młodych ludzi do recytowania poezji K. K. Baczyńskiego. I niezmiennie od 15 lat konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży.

– Gratuluję Wam wszystkim udziału w tym konkursie. Doskonale zdaje sobie sprawę, że recytacja to nie jest łatwa sztuka. Serdeczne podziękowania składam nauczycielom, którzy nie tylko przygotowują uczniów do konkursu, ale również zachęcają do czytania poezji, co w dzisiejszych czasach nie jest popularne – mówiła Starosta Iwona Brzozowska.

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych m. in. z Nowej Soli, Otynia, Niedoradza, Bytomia Odrzańskiego oraz licealiści z Nowej Soli, Wrocławia i Zielonej Góry. Ich występy oceniało jury w składzie Edward Gramont, Daniel Lesiewicz oraz Marek Grzelka.

Nagrody i wyróżnienia najlepszym wykonawcom wręczyły Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska oraz Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego Sylwia Wojtasik.

Szkoły Podstawowe

1. Emilia Kałuska SP 8
  2. Oliwia Sawicka SP 6
  3. Katarzyna Konsewicz SP 1