Wakacje, a w szkołach praca wre

Podczas nieobecności uczniów prace budowlane w dwóch powiatowych szkołach nabierają tempa. Jedna inwestycja realizowana jest w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Soli, dwie kolejne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.

Pierwsza z powiatowych inwestycji dobiega już końcaZa sprawą nowego oświetlenia, betonowych struktur na ścianach oraz nowych podłóg główny hol w Spożywczaku już teraz wygląda bardzo nowocześnie. W ramach zadania zostały wyremontowane toalety na parterze, wymieniono również cześć drzwi, kaloryfery, sufity oraz oświetlenie. Na parterze zostanie wydzielona dodatkowa przestrzeń, w której powstanie pracownia magazynowa dla logistyków. Prace w ramach projektu „Młodzi rzemieślnicy razem dla pogranicza – rozwój transgranicznych kompetencji” powoli dobiegają końca. Wykonawca zapowiada zakończenie inwestycji na przełomie lipca i sierpnia.

Równolege trają prace w budynku CRównolegle rozpoczęły się już prace w budynku C. To drugie powiatowe zadania w tej szkole.

Na jego realizację Powiat pozyskał pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na parterze i piętrze jest już położona nowa instalacja elektryczna, rozpoczęły się już także remonty sanitariatów.

Wartość dwóch powiatowych inwestycji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli przekracza 2 mln zł.

Toalety dla uczniów zostały już wyremontowane Efekty pracy ekipy budowlanej widać także już w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Soli. – W LO stare toalety już są gotowe, ale niedostępne dla osób niepełnosprawnych. Dobudowany budynek na trzech kondygnacjach dzięki windzie będzie dostępny również dla osób z trudnościami ruchowymi – mówi Wicestarosta Waldemar Wrześniak.

Nowe skrzydło budynku, w którym będą znajdowały się sanitariaty, jest już w stanie zamkniętym. Zakres prac będzie obejmował toalety na wszystkich kondygnacjach budynku, elewację nowego bloku oraz montaż windy zewnętrznej.

W nowym budynku będą znajdowały się toaletyPowiatowa inwestycja w LO będzie kosztowała ponad 2,2 mln zł. Środki na jej realizację zostały pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.