Uczniowie z LO szkolą seniorów z energii odnawialnej

Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli w lekcji o energii odnawialnej uczestniczyli członkowie Rady seniorów powiatu nowosolskiego, Wicestarosta Waldemar Wrześniak oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Bogumiła Sadowa.

Warsztaty, które odbyły się w ekopracowni LO, poprowadzili uczniowie klasy trzeciej o profilu matematyczno-fizycznym pod merytoryczną opieką nauczycielki fizyki Barbary Pondel.
Młodzież przygotowała krótką prezentację, po której zaprosiła uczestników spotkania do części eksperymentalnej poświęconej ogniwom paliwowym, ogniwom fotowoltaicznym i turbinom wiatrowym oraz kolektorom słonecznym.
Dziękujemy dyrekcji oraz młodzieży za spotkanie. To było wyjątkowe doświadczenie. Cieszymy się, że w naszym LO w tak interesujący sposób realizowane są lekcje.