Uczennice ze SOSW w Nowej Soli laureatkami wojewódzkich konkursów TPD

31 maja bieżącego roku w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbyły się uroczyste obchody Dnia Dziecka, podczas której odbyło się wręczenie nagród laureatom w konkursach literackim i plastycznym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wśród laureatów obu konkursów znalazły się uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowej Soli.

Laureatki konkursu literackiego

„Jak przeżywam wiosnę” to hasło XXVI edycji Regionalnego Konkursu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieżą poezją, kształtowaniem postaw literackich oraz nabywaniem umiejętności czytania. Na konkurs poetycki wpłynęło 96 prac. Opiekunem uczniów jest pani Krystyna Zielińska -Godek.

Z wielką radością dowiedzieliśmy się, że dwie uczennice ze szkoły podstawowej SOSW w Nowej Soli – Kinga Luzarowska z kl. VII oraz Klaudia Graczyk z kl. VIII zostały laureatkami. Ich wiersze zachwyciły jury pod przewodnictwem poety Czesława Sobkowiaka.

TPD było również organizatorem XXXVIII edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego, którego hasłem było „Dbam o Piękno Mego Domu – Ziemi”, a tematem „Kwiaty pod ochroną” lub „Wiosenny bukiet”. Tutaj swoim talentem plastycznym wykazała się uczennica kl. VII Julia Tatarynowicz, która wykonała piękny „Wiosenny album”.

Głównym celem tego konkursu było kształtowanie ekologicznej i patriotycznej postawy dzieci i młodzieży oraz czerpanie radości z  tworzenia dzieł malarskich. Na ten konkurs wpłynęło aż 284 prace z województwa lubuskiego. Tym większa jest radość, że nasza uczennica znalazła się wśród laureatów.

Uczennice SOSW na zielonogórskim deptaku

Całą uroczystość uświetniły występy dzieci ze szkoły muzycznej. Każdy laureat otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe. Uczennice po zakończeniu uroczystości mogły obejrzeć zorganizowaną w muzeum wystawę poświęconą straży pożarnej.

Wrażeń było wiele, takiego uroczystego Dnia Dziecka uczennice nie zapomną na długo. Gratulujemy naszym laureatkom i życzymy kolejnych sukcesów.

– Widząc radość na twarzach dziewczynek oraz satysfakcję, że warto było zaangażować się w udział w konkursach, a dla mnie jeszcze większą motywację do pracy z nimi. Przy okazji zbieram kolejne doświadczenia na mojej drodze pedagogicznej – podsumowuje nauczycielka Krystyna Zielińska -Godek.