Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Aż 1156 uczniów złożyło w tym roku podania do szkół Powiatu Nowosolskiego. Listy osób zakwalifikowanych zostaną opublikowane w poniedziałek 17 lipca o godz. 14.00.

Zarząd Powiatu oraz dyrektorzy podczas elektronicznej symulacjiNa posiedzeniu Zarządu Powiatu Nowosolskiego odbyła się elektroniczna symulacja. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy szkół.

– Podwójny rocznik to podwójne wyzwanie. W rekrutacji na rok szkolny 2023/24 bierze udział duża liczba uczniów. Zdajemy sobie sprawę, że to stres dla młodych ludzi i ich rodziców, ponieważ nie jest oczywiste, że każdy dostanie się tam, gdzie będzie chciał. Zrobimy jednak wszystko, aby młodzież znalazła miejsce w naszych szkołach i miała najlepsze możliwości do rozwoju i dalszej edukacji – mówi Starosta Iwona Brzozowska.

Podczas symulacji kandydaci do szkół Powiatu Nowosolskiego zostali już przydzieleni do klas na podstawie wyników, wskazanych preferencji oraz wytycznych wynikających z ustawy.

W poniedziałek 17 lipca o godz. 14.00 zostaną opublikowane listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Na tej drugiej liście znalazło się ponad 10% kandydatów – to głównie uczniowie, których wybrali jedną preferencję i nie dostali się do wybranej klasy. Jednak w dalszych etapach rekrutacji również dla nich znajdą się miejsca w naszych szkołach.

Przypominamy, że uczniowie zakwalifikowani mają czas do 20 lipca do godz. 15.00 na potwierdzenie woli nauki w danej szkole i dostarczenie oryginałów dokumentów.

Na tym etapie rekrutacji dla tegorocznych kandydatów są jeszcze wolne miejsca w technikach i szkołach branżowych. W przypadku tych drugich uczniowie mogą uczyć się w szkołach branżowych dla młodocianych pracowników (praktyki u pracodawców – przed przyjęciem do szkoły wymagana jest umowa dotycząca realizacji praktyk) lub kontynuować naukę w tzw. branżówkach kuratoryjnych (praktyki realizowane są w szkole: ZSP nr 2 – fryzjer, ZSP nr 4 – kucharz).

Więcej informacji na temat wolnych miejsc będzie można uzyskać bezpośrednio w szkołach.