Tradycyjne pieczywo i słodkości smakują najlepiej. Uczniowie Nitek wiedzą jak podbić podniebienia smakoszy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli kształci najlepszych zawodowców. Potwierdzeniem są wysokie miejsca uczniów w ogólnopolskich konkursach zawodowych. Najlepszej cukierniczce oraz piekarzom pogratulowały Starosta Iwona Brzozowska oraz Członek Zarządu Sylwia Wojtasik.

Najlepszej cukierniczce oraz piekarzom pogratulowały Starosta Iwona Brzozowska oraz Członek Zarządu Sylwia WojtasikWiktoria Krawczyk zajęła trzecie miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju w zawodzie cukiernik. Niedawno informowaliśmy również o sukcesie w zawodach międzywojewódzkich Radosława Szafera i Macieja Rozbickiego, którzy otrzymali awans do zawodów ogólnopolskich.

Wszyscy uczniowie to podopieczni Leszka Urlickiego, nauczyciela przedmiotów zawodowych w ZSP nr 2.

– Sukcesy uczniów cieszą tym bardziej, że co raz mniej młodych ludzi stara się zdobyć tak ważne dla lokalnych społeczności umiejętności wytwarzania smacznego i zdrowego ciasta i pieczywa, które zawsze i bezwzględnie wygrywa z masową produkcją realizowaną przez duże, zmechanizowane zakłady piekarnicze i cukiernicze – podkreśla Starostwa Iwona Brzozowska.