Remont w „Spożywczaku” ruszył pełną parą

ZSP nr 4 - po dwóch tygodniach remontuChoć prace remontowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli trwają od dwóch tygodniu, już widać ich pierwsze efekty. Zobaczcie, jak z dnia na dzień zmienia się ta szkoła.

Zniknęły już drewniane boazerie i przestarzałe oświetlenie sufitowe. Wykonawca – firma Usługi Budowlane BUD-BIG Krzysztof Pultyn z Lubieszowa – zajęła się montażem nowej instalacji elektrycznej oraz podwieszanych sufitów.

ZSP 4 - pierwsze prace remontowePowiatowa inwestycja będzie obejmowała także wymianę podłóg, malowanie ścian i wymianę drzwi.

– Do tej pory w „Spożywczaku” realizowaliśmy inwestycje związane z modernizacją pracowni zawodowych i ich doposażeniem. Remont ciągów komunikacyjnych to kolejny krok do stworzenia naszym uczniom odpowiednich warunków do nauki. Udało nam się na ten cel pozyskać dofinansowanie i chcemy je dobrze wykorzystać – mówi Wicestarosta Waldemar Wrześniak.

ZSP 4 przed remontemPrzypominamy, że wartość zadania to 1 150 000 zł. Inwestycja realizowana jest w ramach programu „Młodzi rzemieślnicy razem dla pogranicza – rozwój transgranicznych kompetencji” w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia Polska 2014-2020 Powiat Nowosolski.