Podwójny sukces artystyczny uczniów „Spożywczaka”

Karolina Gleń i Przemysław Przybyła z klasy trzeciej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, po raz kolejny zdobyli uznanie za pokazanie świata ich oczami. Przemek zajął pierwsze, a Karolina trzecie miejsce w konkursie fotograficznym „Pocztówka z europejskich wakacji”. Komisja Konkursowa powołana przez organizatora – Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra przy Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim – doceniła estetykę prac, artyzm oraz umiejętności warsztatowe naszych uczniów. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w Sali Dębowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze. Nasi laureaci pasjonują się fotografią od wielu lat, a odniesiony sukces nie jest jedyny. W 2014 roku Karolina została zwyciężczynią konkursów fotograficznych na szczeblu wojewódzkim: „Pokaż Polskę Europie”, zorganizowanym także przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra oraz „Woda-źródło życia”, którego organizatorem był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gorzowie Wlkp. W 2016 r. jej praca „Dziewczynka z zapałkami” zachwyciła jurorów Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Książki w obiektywie”. Przemek zajął pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka. Sukcesy odnoszone w konkursach oraz efektywne działania na rzecz szkoły i środowiska lokalnego świadczą o potencjale twórczym naszych uczniów.