Pierwszy etap remontu dobiegł końca

Największa powiatowa inwestycja wkracza w kolejny etap realizacji. Dyrektor nowosolskiego „Elektryka” otrzymał klucze do Budynku C przy ul. Piłsudskiego, w którym zakończył się już remont. W ubiegłym  tygodniu rozpoczęła się przeprowadzka.

W czwartek 18 czerwca odbyło się przekazanie Budynku C CKZiU „Elektryk”, który został wyremontowany w ramach inwestycji „Przebudowa z nadbudową budynku szkoły CKZiU przy ul. Piłsudskiego 65 w Nowej Soli”. Choć do zakończenia przebudowy jeszcze daleko, szkoła już rozpoczęła przeprowadzkę w nowe mury.

Metamorfoza

Ponura hala przy ul. Piłsudskiego w Nowej Soli przeszła diametralną metamorfozę. Dziś to dwukondygnacyjny, nowoczesny i jasny budynek, dostosowany do potrzeb nauki przedmiotów zawodowych dla uczniów technikum.,

Ogromna hala została wyposażona w windę , podzielona na sale wykładowe oraz pracownie do nauki zawodu m.in. kompleks pracowni CNC, pracowni procesów produkcyjnych, miernictwa i materiałoznawstwa . Na piętrze budynku znajdują się… toalety, łazienki z prysznicami oraz szatnie.

Przed budynkiem powstał ogródek energii odnawialnej.

Ciąg dalszy nastąpi

Pierwszy etap przebudowy za nami. Prace remontowe przeniosły się do Budynku A i B, gdzie trwają wyburzenia. Na razie zakres działań jest ograniczony ze względu na egzaminy zawodowe, które zostały zaplanowane na przełom czerwca i lipca.

Równocześnie trwają prace przy malowaniu elewacji kompleksu budynków przy ul. Piłsudskiego 65.

Inwestycja

Przebudowa szkoły to największa powiatowa inwestycja, którą realizujemy dzięki wsparciu środków zewnętrznych. Na modernizację szkoły Powiat Nowosolski otrzymał dofinansowanie z trzech źródeł – z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia-Polska 2014-2020 oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. Zadanie realizowane jest w ramach projektów „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – modernizacja infrastruktury szkolnictwa zawodowego w Powiecie Nowosolskim” oraz „Razem dla pogranicza – poprawa infrastruktury edukacyjnej i rozwój transgranicznych kompetencji”. Niestety termin realizacji prac budowlanych i doposażenia z uwagi na pandemię będzie musiał zostać  wydłużony.