Nagrody i podziękowania dla najlepszych absolwentów i uczniów

Za nami Powiatowe Zakończenie Roku Szkolnego. To wyjątkowa okazja, aby uhonorować uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki. Wśród nagrodzonych byli także laureaci nagrody Starosty „Absolwent Roku”. Słowa uznania usłyszeli także rodzice oraz wychowawcy.

Gospodarzem tegorocznej uroczystości było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk”. Zaproszonych gości, nauczycieli, młodzież i rodziców, którzy przybyli na uroczystość, przywitał dyrektor Grzegorz Königsberg.

Głos zabrała także Starosta Iwona Brzozowska, która dziękowała wszystkim za kolejny rok ciężkiej pracy i wspieranie młodych ludzi w drodze do realizacji marzeń i celów. – Wszystkim uczniom życzę, aby wakacje były udane, a nauczycielom życzę wypoczynku. Wracajcie z naładowanymi akumulatorami w nowym roku szkolnym, który z pewnością przyniesie nam sporo wyzwań – podsumowała Starosta.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie nagród i wyróżnień. Starosta wręczyła listy gratulacyjne i upominki zdobywcom nagrody „Absolwent Roku”. Otrzymują ją absolwenci każdej ze szkół Powiatu Nowosolskiego, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w danej szkole i wzorowe zachowanie. W tym gronie znaleźli się absolwent szkoły podstawowej Bartosz Hojka z SOSW oraz absolwenci szkół branżowych: Żaneta Kisielewicz z SOSW, Dominika Radzięta z ZSP nr 2 i Izabela Bobowska z ZSP nr 5 w Kożuchowie.

Wyjątkową uroczystość, która odbyła się w gościnnych murach Nowosolskiego Domu Kultury, uświetniły występy artystyczne uczniów.