Kajakarze zmierzyli się z żywiołami

Mimo deszczu i chłodu oni okazali się niezłomni. W środę odbył się III Spływ Olimpiad Specjalnych rzeką Odrą. Trasę z Bytomia Odrzańskiego do Nowej Soli pokonało 10 ekip kajakarzy oraz załoga smoczej łodzi.

W III Spływie Olimpiad Specjalnych Odrą, który odbył się w środę 15 maja, wzięli udział zawodnicy i trenerzy z Klubów ze Strzelec Krajeńskich, Szprotawy, Zielonej Góry oraz Nowej Soli.

Trudno, ale bezpiecznie

Ze względu na kapryśną pogodę w tym roku trasa z Bytomia Odrzańskiego do Nowej Soli okazała się bardzo wymagająca. Mimo wszystko kajakarze do celu dopłynęli w komplecie, a na ich twarzach widać było uśmiech i dumę.

Nad bezpieczeństwem uczestników spływu czuwali ratownicy wodni. Pomocnym wiosłem służył również Andrzej Dela, radny Powiatu Nowosolskiego, przed którym Odra nie ma tajemnic.

Medal dla każdego

W nowosolskim porcie kajakarzy i wioślarzy przywitali Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska oraz Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Petreczko.

– Gratuluję wam serdecznie. Jestem pod dużym wrażeniem hartu ducha i determinacji, które towarzyszyły wam podczas tego spływu. Możecie być z siebie dumni – mówiła Starosta Iwona Brzozowska.

Starosta Iwona Brzozowska oraz Przewodniczący Rady Andrzej Petreczko wręczyli wszystkim zawodnikom pamiątkowe medale. Dyplomy dla trenerów oraz upominki dla reprezentacji klubów przekazała również Jolanta Kaczkiełło-Ostrowska, dyrektor SOSW w Nowej Soli.

Łamią stereotypy

Organizatorami spływu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowej Soli oraz Olimpiady Specjalne Polska. Impreza miała charakter integracyjny. Była również okazją do promowania turystyki rzecznej.

– Przez nas spływ chcemy promować kajakarstwo osób niepełnosprawnych. Przy okazji pokazujemy, że Odra nie jest taka niebezpieczna i niedostępna, jak wielu osobom się wydaje – zaznacza Mariusz Kubicki, wicedyrektor SOSW.