Już 13. raz recytowali Baczyńskiego

Już po raz 13. w Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli odbył się Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Baczyniak”. Patronat nad konkursem objął Starosta Nowosolski. W sumie wzięło w nim udział 40 uczniów ze szkół z Otynia, Siedliska, Kożuchowa, Nowego Miasteczka, Nowej Soli, Zielonej Góry, a nawet Wrocławia. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Recytacje wierszy K.K. Baczyńskiego oceniało profesjonalne jury w składzie: Elżbieta Gonet – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli, Małgorzata Tatuśko z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli oraz Edward Gramont założyciel teatru Terminus A Quo. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Oliwia Ciosek z nowosolskiego ogólniaka, drugie miejsce zajęła Agnieszka Klajbert z tej samej szkoły, trzecie miejsce przypadło Aleksandrze Skowronek z Liceum Ogólnokształcącego nr 7 we Wrocławiu. W kategorii podstawówki i gimnazja najlepszy okazał się Kacper Janasiak ze szkoły podstawowej w Otyniu, drugie miejsce zajęła Wiktoria Sochacka z gimnazjum w Siedlisku, trzecie Katarzyna Koncewicz z podstawówki nr 6 w Nowej Soli. Jurorzy przyznali też sporo wyróżnień. Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak razem z Dyrektor liceum Aleksandrą Grządko i E. Gramontem wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy, a najlepszym nagrody. Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu.