Jesienny collage w ZSP nr 2. Młodzi fryzjerzy pokazali klasę

„Jesienny collage” to temat przewodni transgranicznego konkursu w FiM, który odbył się w nowosolskich Nitkach. Przyszli fryzjerzy z ZSP nr 2 oraz partnerskiej szkoły w Cottbus musieli stworzyć oryginalną fryzurę i makijaż, ale także przygotować jesienną stylizację oraz wykazać się wiedzą teoretyczną.

Nagrody dla drużyny z Cottbus, która zajęła I miejsce Emocje były ogromne. Zmagania konkursowe oceniało jury pod przewodnictwem „fryzjera gwiazd” Macieja Jastrzębskiego. Mistrz przygotował także dla uczestników dwa mistrzowskie pokazy technik fryzjerskich – przedłużania włosów oraz kreatywnego strzyżenia. W roli modelek wystąpiły nauczycielki ZSP nr 2 – Iwona Frankowska oraz Beata Stefaniuk.
W konkursowej kwalifikacji zwyciężyła reprezentacja Oberstufenzentrum II des Landkreises Spree-Neiße z Cottbus, kolejne miejsca na podium zajęły uczennice ZSP nr 2. Przedstawicielki gospodarzy otrzymały również nagrodę publiczności.
Konkurs został zorganizowany w ramach projektu Powiatu Nowosolskiego „Młodzi rzemieślnicy razem dla pogranicza – rozwój transgranicznych kompetencji”. Dzięki realizacji takich działań Powiat promuje naukę zawodów rzemieślniczych, ale także wspiera rozwój kompetencji zawodowych uczniów.