Inwestycja w Elektryku pod lupą komisji

Kiedyś ogromna hala warsztatowa, dziś nowoczesny budynek dydaktyczny nowosolskiego Elektryka. Członkowie komisji rewizyjnej Rady Powiatu Nowosolskiego ruszyli w teren, aby na własne oczy przekonać się, jak przebiega przebudowa budynków przy ul. Piłsudskiego.

Największa inwestycja Powiatu Nowosolskiego trwa. Zakończyły się prace w części C budynku przy ul. Piłsudskiego 65 w Nowej Soli. Część A i B to nadal teren budowy. Członkowie komisji rewizyjnej postanowili przyjrzeć się inwestycji. O zrealizowanych pracach i planach dotyczących przebudowy szkoły mówili Starosta Iwona Brzozowska, Wicestarosta Waldemar Wrześniak oraz Dyrektor CKZiU Grzegorz Königsberg.

Robi wrażenie

Budynek C, w którym prace zakończyły się kilka tygodni temu, zrobi ogromne wrażenie na radnych. Na terenie ogromnej hali produkcyjnej powstał dwukondygnacyjny budynek, w którym znalazły się przestronne sale dydaktyczne oraz szatnie i łazienki z natryskami dla uczniów ciężkich zawodów technikalnych. Największym atutem centrum będą jednak nowoczesne pracownie – jedne z najlepszych w Polsce np. pracownia CNC, informatyczna czy dedykowana klasie patronackiej Enea.

–W czasie wakacji przeprowadziliśmy trzy postępowania przetargowe na doposażenie pracowni do nauki zawodów m. in. elektryczną, budowlaną, energii odnawialnej, komputerową czy reklamy – wymienia Wicestarosta Waldemar Wrześniak.

Praca wre

Po zakończeniu pierwszego etapu inwestycji roboty budowlane przeniosły się do budynków (A i B). W tej części kompleksu będą znajdowały się pracownie dla techników organizacji reklamy, ekonomistów oraz szereg pracowni językowych.

Budynki będą miały dostęp do windy, dzięki czemu CKZiU Elektryk stanie się szkołą w stu procentach przystosowaną do potrzeb osób poruszających się na wózkach.

Planowany czas zakończenia inwestycji to koniec października 2020.