Finał powiatowych inwestycji w szkołach

Blisko 4,5 mln zł zainwestowane w bazę oświatową Powiatu Nowosolskiego – to bilans 2022 roku. Po kilku miesiącach możemy zobaczyć, co udało się dzięki temu osiągnąć. Powiatowe inwestycje w Ogólniaku i Spożywczaku już są po odbiorach. Na taki efekt warto było czekać!

Remontem został objęty segment CPrzez ostatnie pół roku w dwóch szkołach Powiatu Nowosolskiego trwały prace remontowe. Dziś widzimy ich efekty. Właśnie dobiegły końca odbiory prac, a uczniowie i nauczyciele mogą już w pełni korzystać z odnowionej szkolnej przestrzeni.

W ZSP nr 4 po zakończeniu przebudowy głównego holu szkoły (inwestycja o wartości 1,2 mln zł realizowana z programu Interreg w miesiącu sierpniu) ekipa remontowa Bud Big z Lubieszowa na kilka miesięcy zadomowiła się w „segmencie C”. W tym budynku szkoły prace obejmowały remont korytarzy, wymianę drzwi, instalacji elektrycznej w salach dydaktycznych oraz kompleksowy remont sanitariatów. Ponadto w ramach realizowanych prac udało się wymienić stare grzejniki. – Z dzisiejszej perspektywy musimy podkreślić, że to dobrze zainwestowane pieniądze. Nowe grzejniki są bardziej wydajne, a to przełoży się na oszczędności na kosztach ogrzewania – podkreśla Wicestarosta Waldemar Wrześniak.

Winda na frontowej ścianie budynku LOZ kolei inwestycja realizowana w LO w Nowej Soli przede wszystkim wpłynęła na funkcjonalność całej placówki. Na froncie budynku została zamontowana winda, dzięki czemu szkoła stała się w pełni dostępna dla osób z niepełnosprawnościami.

Zwiększyła się również liczba i standard toalet. W nowo wybudowanym skrzydle znajdują się toalety damskie, męskie i dla osób z niepełnosprawnościami. Uczniowie mają do nich dostęp na wszystkich kondygnacjach budynku. Z kolei stare toalety przeszły remont.

Warto dodać, że remonty w obu szkołach zostały zrealizowane dzięki środkom Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (LO – 2,2 mln zł, ZSP nr 4 – 1 mln zł) oraz programu Interreg (ZSP nr 4 – 1,2 mln zł). Trzeba przyznać, że to dobrze zainwestowane pieniądze w naszą młodzież. Słowa podziękowania należą się również wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły – dyrektorom obu szkół oraz pracownikom Wydziału Inwestycji na czele z Panią Elżbietą Wasik, która na co dzień współpracowała z wykonawcami.