Bajeczki z łódeczki jakich jeszcze nie znacie

Nasz powiatowy galar pływa już od 15 lat i wiele nadodrzańskich bajek słyszał. Opowiada je oczywiście Andrzej Dela, który wraz z przyjaciółmi postanowił bajki spisać i wydać. Do tego niezwykłego projektu włączyli się uczniowie technikum reklamy z „Elektryka”.

Do udziału w projekcie zostali zaproszeni uczniowie technikum reklamy z CKZiU Elektryk„Bajeczki z łódeczki” to niezwykły projekt, który narodził się podczas „podróży za jeden uśmiech”. Andrzej Dela od 15 lat zabiera dzieci, młodzież i dorosłych w rejsy po Odrze Galarem Powiatu Nowosolskiego. Podróżom tym towarzyszą różne opowieści, za każdym razem historie te brzmią nieco inaczej. Wielu historie te już słyszało. Wielu jeszcze usłyszy… a może nawet przeczyta. W tym roku galar ma swój mały jubileusz i z tej okazji zostanie wydana książeczka z nadodrzańskimi bajeczkami.

Andrzej Dela wraz z przyjaciółmi spisał dwie opowieści. Pomysłem wydania ich w formie książeczki dla dzieci zaraził Zarząd Powiatu oraz Naczelnik Wydziału Inwestycji i Promocji Katarzynę Dzieńdziurę, która zaproponowała współpracę z uczniami CKZiU Elektryk.

Dzięki nauczycielkom Annie Ziętek i Agnieszce Schuster “wyzwanie” podjęli uczniowie klasy trzeciej technikum reklamy. To oni zajmą się  oprawą graficzną bajek i składem do druku.

Uczniowie przedstawili swoje pomysły Andrzejowi Deli - twórcy bajekOd kilku tygodni trwają prace. Powstały już szkice postaci, które znajda się na kartach książki. Widać ogromne zaangażowanie grupy, która tego typu projekt tworzy po raz pierwszy.

Jeszcze przed świętami „reklamówki” miały także okazje spotkać się z twórcą bajeczek Andrzejem Delą i pracownikami Wydziału Inwestycji i Promocji, aby przedstawić swoje pomysły.

Efekt tej wyjątkowej współpracy przedstawimy w czerwcu.