Kreatywne warsztaty dla fryzjerek i kucharzy

warsztat zawodowy z Nowoczesnego strzyżenia i kreatywnej koloryzacji, Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 wraz z uczniami Oberstufenzentrum II des Landkreises Spree-Neiße z Cottbus wzięli udział w spotkaniu w ramach projektu pn. „Młodzi rzemieślnicy razem dla pogranicza – rozwój transgranicznych kompetencji”.

Carving W ramach spotkania 30 uczestników z Polski i Niemiec wzięło udział w warsztatach zawodowych: Nowoczesnego strzyżenia i kreatywnej koloryzacji, które odbyły się w ZSP nr 2 oraz Carvingu i dekoracyjnego składania serwetek w ZSP nr 4.

Młodzież po ukończeniu warsztatów otrzymała certyfikaty zaświadczające o udziale w projekcie.

Dekoracyjne składanie serwetekW ramach projektu zaplanowano również wspólne warsztaty dla uczniów z Polski i Niemiec: serwisowanie klimatyzacji w zakresie nowych klimatyzacji z ekologicznym czynnikiem, nowoczesne techniki zdobnicze i dekoratorskie, kurs wirtualne laboratoria, warsztaty dot. tworzenia polsko-niemieckiego słownika w zakresie logistyki

Projekt „Młodzi rzemieślnicy razem dla pogranicza…” dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020.