Ekipa remontowa znowu weszła do Spożywczaka

W grudniu rozpoczął się II etap modernizacji budynku C w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli. Prace mają potrwać 5 miesięcy.

W ramach zadania zostaną wyremontowane m. in. sale lekcyjneTrwa kolejna powiatowa inwestycja w ZSP nr 4. Tym razem zakres prac obejmuje modernizację sal lekcyjnych, korytarzy i klatki schodowej w segmencie C. Członkowie Zarządu Powiatu Nowosolskiego – Starosta Iwona Brzozowska, Andrzej Żuberek oraz Andrzej Staroszczuk mieli okazję zobaczyć na jakim etapie są prace.

W ostatnich latach Powiat Nowosolski zrealizował szereg inwestycji związanych z doposażeniem pracowni zawodowych oraz modernizacją tej szkoły. To efekt konsekwentnych starań Zarządu w kierunku unowocześniania bazy oświatowej. W ramach I etapu remontu budynku C zostały zmodernizowane sanitariaty, hol na parterze oraz wymieniono instalację elektryczną.

Od grudnia firma Usługi Budowlane BUD-BIG Krzysztof Pultyn realizuje II etap tego zadania, w ramach którego zaplanowano pomalowanie ścian w klasach i na korytarzach, montaż podwieszanych sufitów, wymianę podłóg, wykonanie i montaż nowych balustrad na klatkach schodowych oraz nowego oświetlenia i instalacji pod rolety okienne.

Wartość zadania to blisko 900 tys. zł, na jego realizację Powiat Nowosolski pozyskał środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.