Znikną dziury na drodze do Solnik

Droga relacji Czciradz – Solniki jest w złym stanie technicznym, brak odwodnienia, liczne wyboje, łaty, dziury i garby stwarzają niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego – interpelację w tej sprawie złożył Andrzej Staroszczuk Radny Powiatu Nowosolskiego.

Radny A. Staroszczuk rozmawiał o problemie z mieszkańcami oraz sołtysem Piotrem Skwierzyńskim. Podkreśla, że potrzebne są szybkie działania. Natężenie ruchu na drodze 1041F jest duże, oprócz kierowców korzystają z niej rowerzyści a nawet spacerowicze. Realizacja zadania to kwestia bezpieczeństwa.
Z informacji przekazanych przez Powiatowy Zarząd Dróg wynika, że w 2024 roku w ramach bieżącego utrzymania planowane są roboty związane z remontem nawierzchni bitumicznej drogi powiatowej nr 1041F na odcinku pomiędzy miejscowościami Czciradz – Solniki.