Wójt Matysik pożegnał się z samorządem

Po 30 latach Wójt Henryk Matysik przechodzi na emeryturę. Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Kolsko żegnali go lokalni samorządowcy, parlamentarzyści, radni i współpracownicy oraz mieszkańcy.

Henryk MatysikZaproszeni goście dziękowali za lata dobrej współpracy i wspólnie zrealizowane projekty. Dla wielu z nich Wójt Gminy Kolsko był samorządowym autorytetem i przyjacielem.
– Dziękuję Ci za każdy dzień naszej samorządowej pracy, za wszystko czego mnie nauczyłeś. Dziękuję za to, że byłeś wyrozumiałym, ale wymagającym szefem, który uczył mnie wszystkiego. Przede wszystkim pokazałeś mi, czym jest samorząd i że w pracy nie liczy się na cud, łut szczęścia, ale że trzeba sobie stawiać ambitne cele i konsekwentnie je realizować. Bardzo Ci za to wszystko dziękuję – mówiła Starosta Nowosolski – Iwona Brzozowska, która z Henrykiem Matysikiem współpracowała 21 lat.
Specjalnie na tę okazję występ przygotowali dawni członkowie Orkiestry Mandolinowej.