Więcej światła na 8 przejściach dla pieszych

Samorządowa współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Nowej Soli trwa. Wspólnie z Miastem Nowa Sól realizujemy inwestycje dotyczące montażu dodatkowego oświetlenia na przejściach dla pieszych.

Przejście dla pieszych przy ul. Piłsudskiego - rondo DozametPowiat Nowosolski podpisał już umowę z firmą MP Group Michał Przyszlak z Bytomia Odrzańskiego, która wykona oświetlenie dedykowane na przejściach dla pieszych na ul. Piłsudskiego oraz na ul. Zielonogórskiej. W sumie dwa zadania obejmują swoim zakresem 8 przejść dla pieszych – 3 na ul. Piłsudskiego oraz 5 na ul. Zielonogórskiej. Wartość inwestycji to blisko 130 tys. zł.

Planowany termin zakończenia prac to koniec maja 2024 roku.

Na realizację dodatkowego oświetlenia Powiat Nowosolski pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, wkład własny do zadania zapewnia Miasto Nowa Sól.