Trwa budowa drogi w Miłakowie

Przebudowa drogi nr 1032F w Miłakowie – etap I to największa powiatowa inwestycja drogowa w tym roku. Jej koszt to blisko 5,3 mln zł. Trwają prace związane z realizacją tej inwestycji.

Przebudowa drogi w Miłakowie realizowana jest na odcinku 1,6 km. Poszerzona jezdnia i chodnik, którego do tej pory w miejscowości nie było, poprawią bezpieczeństwo użytkowników drogi.

Będzie chodnik

Na kilometrowym odcinku drogi prowadzącej od skrzyżowania z dawną „trójką” w kierunku Wierzbnicy widać już efekt pracy drogowców. Jezdnia został poszerzona do 6 metrów. Na odcinku 500 m jest już położona pierwsza warstwa nowego asfaltu. Na kolejnych metrach utwardzana jest nawierzchnia.

Wykonawca zajął się również budową jednostronnego chodnika o szerokości 2 metrów.

Trwają również prace związane z przebudową rowów. To jeden z najbardziej skomplikowanych elementów całej inwestycji.

Inwestycja z dofinansowaniem

Koszt „Przebudowy drogi nr 1032F w miejscowości Miłaków – Etap I” wynosi 5 297 362,53 zł.

Inwestycja realizowana jest przez Powiat Nowosolski we współpracy z Gminą Nowe Miasteczko. Wkład własny powiatu wynosi 2 mln zł, Nowe Miasteczko dołoży milion. Powiat pozyskał również dofinansowanie w wysokości 50 proc. z Funduszu Dróg Samorządowych.