Sztafeta Pamięci gen. Buka w drodze do Nowej Soli

W czwartek 18 kwietnia do Nowej Soli dotrze XIV Sztafeta Pamięci gen. Tadeusza Buka.

Bieg pamięci rozpoczął się 1o kwietnia w Spale. przy grobie gen. broni Tadeusza Buka, byłego dowódcy 34 Brygada Kawalerii Pancernej – “Hetmańska Brygada” oraz Dowódcy Wojsk Lądowych, który zginął w katastrofie Smoleńskiej.

Celem sztafety jest oddanie hołdu bohaterom, a także promowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie młodych ludzi do wstąpienia w szeregi 34BKPanc.

Biegacze z 34 Brygady Kawalerii Pancernej mają do pokonania ponad 400 km. Sztafeta zakończy się w Żaganiu. Tradycyjnie już uczestnicy biegu zawitają do Nowej Soli. W najbliższy czwartek o godz. 14.00 przywitamy ich na placu przy Starostwie Powiatowym w Nowej Soli.