Starorzeczem Odry na Zamek Karolat

MOSiR Nowa Sól zaprasza na kolejną wyprawę rowerową dla osób zainteresowanych łączeniem wypoczynku z poznawaniem historii i przyrody okolicy. VII już „Rajd.BIKE – Poznaj nasz powiat” odbędzie się w niedzielę 1 października 2023 r., a jego celem będzie tym razem Siedlisko.

Plakat wydarzenie 1.10.2023 - rajd do Siedliska Wyprawa pod hasłem: „Starorzeczem Odry na Zamek Karolat” startuje o godz. 10.00 z placu przy Al. Wolności w Nowej Soli. Projekt zakłada w pierwszym etapie dojazd do mostu nad Odrą. Po zjeździe z mostu zaplanowano dłuższą przejażdżkę szutrowymi drogami leśnymi nr 17 i 16 po odrzańskim starorzeczu. Będzie ona połączona z pogadankami na temat walorów przyrodniczych i historii miejsca.

Uczestnicy rajdu będą mieli okazję zwiedzić średniowieczny Zamek Karolat. Przewodnikiem po Zamku będzie jego znawca dr Tomasz Andrzejewski. Wizyta w Siedlisku będzie tez okazją do  zaprezentowana trasa projektowanej ścieżki rowerowej, która jest w planach Powiatu Nowosolskiego.

Drogę powrotną zaplanowano niedawno zmodernizowanym dojazdem pożarowym nr 15, drogą polną w kierunku Przyborowa, a dalej starorzeczem odrzańskim po osi najstarszego wału przeciwpowodziowego o historycznej nazwie „Dzwon”.

Zakończenie rajdu przewidziane jest ok. godz. 15,00 – 16,00 w miejscu startu, tj. Al. Wolności w Nowej Soli. Łączna długość trasy nie powinna przekroczyć 27-28 km. Udział w wyprawie jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie MOSIR.