Spotkanie z Głównym Lekarzem Weterynarii

Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak uczestniczył wczoraj, tj. 17 stycznia br. w spotkaniu lekarzy weterynarii i starostów powiatowych z Głównym Lekarzem Weterynarii. Spotkanie odbyło się u Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka. Rozmowy dotyczyły pracy służb weterynaryjnych na terenie województwa lubuskiego i postępowania w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych. Nawiązano do zeszłorocznej epidemii ptasiej grypy w Lubuskiem. Omówiono też sytuację w regionie związaną z afrykańskim pomorem świń czyli ASF. Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk podkreślił jednak, że w województwie lubuskim nie występuje wirus afrykańskiego pomoru świń. W rozmowach wzięli udział Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk, Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch oraz Lubuski Wojewódzki Lekarz Weterynarii Zofia Batorczak.
fotografia: Lubuski Urząd Wojewódzki