Solanin wystartował po raz 11

Czy Solanin nadal ma MOC? Do kogo w tym roku trafią złote statuetki? Jacy artyści zadomowią się w Galerii Bezdomnej? Czy kinomaniacy pokajają Powiat Nowosolski? Na te i inne pytania odpowiedź poznamy podczas 11. Solanin Film Festiwal, który potrwa do niedzieli 25 sierpnia. Do zobaczenia w kinie!

11. Solanin Film Festiwal już trwa. Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska oraz Członkowie Zarządu Sylwia Wojtasik i Mariusz Stokłosa wzięli udział w gali otwierającej festiwalu filmowego.

Na sali kinowej Nowosolskiego Domu Kultury dało się wyczuć sporo pozytywnych emocji. Były gwiazdy kina i telewizji, statuetki, które trafią do twórców najlepszych filmów konkursowych, była zapowiedź wyjątkowych spotkań i wydarzeń artystycznych.

Gala rozdania nagród już w sobotę 24 sierpnia o godz. 19.00. Sam festiwal potrwa do niedzieli 25 sierpnia.

Jurorzy i goście

Podczas gali otwarcia publiczność miała okazję poznać jurorów 11. edycji. W tym roku filmy konkursowe oceniają Marta Prus, trzykrotna zdobywczyni Grand Prix Solanina, aktorka Katarzyna Zawadzka, aktor Rafał Mohr, redaktor Trójki Ryszard Jaźwiński oraz aktor Artur Barciś, który podczas Solanina zaprezentuje swój ABS czyli ,,Artur Barciś Show”.

Na gali otwarcia był również obecny Robert Więckiewicz. Pierwszy z gości specjalnych festiwalu.

Razem z Solaninem

Solanin Film Festiwal to wydarzenie wyjątkowe. Tym bardziej cieszymy się, że Powiat Nowosolski może być jego częścią.

Podczas gali otwarcia Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska, która objęła patronatem to wydarzenie, życzyła wszystkim miłośnikom filmu wielu niezapominanych wrażeń z sali kinowej, ale również z wizyty w naszym regionie.