Sanepid stwierdził, że wodę można pić

Według najnowszego komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego woda z publicznego wodociągu w Nowej Soli spełnia normy. Mieszkańcy Nowej Soli i Gminy Wiejskiej mogą bez obaw używać wody z kranu do celów spożywczych.

W poniedziałek 15 lipca nowosolski Sanepid wydał komunikat w sprawie przywrócenia przydatności wody do spożycia. Komunikat dotyczy wodociągu publicznego w Nowej Soli, który zaopatruje mieszkańców miasta oraz okolicznych miejscowości z terenu Gminy Wiejskiej (Rudno, Lubieszów, Wrociszów, Ciepielów, Nowe Żabno, Starą Wieś, Kiełcz, Stary Staw i Lelechów).

Na podstawie próbek wody pobranych 12 lipca w stacji uzdatniania wody oraz punktach monitoringowych na terenie całej sieci stwierdzono, że woda nadaje się do spożycia. W komunikacie Sanepidu czytamy, że woda spełnia normy mikrobiologiczne określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody.

Kranówkę można bez obaw pić, używać do mycia owoców i warzyw, przygotowywania żywności czy mycia naczyń.