Rada Seniorów obradowała w Nowym Miasteczku

Z inicjatywy Przewodniczącej Haliny Napieralskiej-Pruskiej Rada Seniorów ruszyła w teren. Listopadowe posiedzenie było okazją do spotkania z seniorami z Gminy Nowej Miasteczko. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Powiat Nowosolski oraz Urzędu Miejskiego w Nowym Miasteczku z burmistrz Danutą Wojtasik.

– Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie to nie tylko okazja do integracji, ale przede wszystkim impuls do współpracy. W przyszłym roku kończy się kadencja naszej rady seniorów i mam nadzieję, że wśród mieszkańców gminy znajdą się osoby, które będą chciały w niej pracować – mówiła Starosta Nowosolski – Iwona Brzozowska
Podczas posiedzenia poruszane były temat rządowych programów pomocowych dla seniorów. Informację w tym zakresie przedstawiła Ewelina Tomaszewska z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Na posiedzenie zaproszony został także dyrektor Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nowej Soli dr Paweł Zapeński, który przygotował wykład na temat przemocy wobec osób starszych .