Rada seniorów gościła w Bytomiu Odrzańskim

Rada seniorów Powiatu Nowosolskiego spotkała się w gościnnym Centrum Kultury w Bytomiu Odrzańskim. To kolejna okazja dla członków rady do spotkania z seniorami z terenu naszego powiatu i poznawania ich zainteresowań oraz oferty senioralnej tworzonej przez lokalne samorządy.

Występ zespołu RytmSpotkanie rozpoczęły występy taneczne w wykonaniu grupy Rytm. Wśród wirujących tancerek na scenie zaprezentowała się Barbara Kruszewska – członek RADA seniorów powiatu nowosolskiego.
Wykład na temat “bezimiennych” poświęcony losom służących na przełomie XIX i XX wieku wygłosił dr Jan Walczak, dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych na Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.
W spotkaniu z seniorami uczestniczyli także Starosta Nowosolski – Iwona Brzozowska, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Bogumiła Sadowa oraz Burmistrz Bytomia Odrzańskiego Jacek Sauter.
Halina Napieralska-Pruska, przewodnicząca rady seniorów, podziękowała gospodarzom za przygotowanie spotkania i zaprosiła seniorów z Bytomia Odrzańskiego do zgłoszenia akcesu do Powiatowej Rady, która swoją kadencję kończy w lipcu.