Próby obciążeniowe na moście w Tatarkach

Mimo zimowej aury prace przy budowie mostu w miejscowości Tatarki (gmina Kolsko) cały czas trwają. W tym tygodniu odbyła się próba obciążeniowa. Na obiekt wjechało 6 ciężarówek, każda o masie ok. 35 ton. Próba przebiegła pozytywnie.

Tego rodzaju próby przeprowadzane są przed oddaniem mostu do użytku i mają na celu sprawdzenie, czy ma on odpowiednią nośność.
Jednocześnie trwają prace ziemne na dojazdach. Z uwagi na humus, który pojawił się na głębszych warstwach, została podjęta decyzja, że wymiana gruntu odbywa się na głębokości 1,2 m.
Przypomnimy zadanie rozbudowa drogi powiatowej nr 1022F Tatarki – Uście wraz z budową mostu realizowane jest przez Powiat Nowosolski przy wsparciu programu Polski Ład. Jego wartość to ok. 8 mln zł.
Realizacja zadania poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego, a także komfort podróżowania mieszkańców powiatu nowosolskiego i zielonogórskiego.