Powiat chce modernizować kolejne przejścia dla pieszych

Zakończył się już termin składania wniosków do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych. Powiat Nowosolski złożył dwa wnioski do programu.

Przejście dla pieszych na ul. Jana Pawła II w OtyniuRządowy Fundusz Dróg Samorządowych to pogram, który pozwala nie tylko modernizować drogi, ale również wpływać na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. W ramach naboru specjalnego budowane i modernizowane są przejścia dla pieszych. Powiat Nowosolski złożył dwa kolejne wnioski do programu.

Noga z gazu w Otyniu

Pierwszy z wniosków dotyczy modernizacji przejścia dla pieszych na ul. Jana Pawła II w Otyniu. Dawna „trójka” to bardzo ruchliwa trasa, którą pokonują dzieci w drodze do szkoły i przedszkola. W ramach inwestycji w pobliżu istniejącego przejścia dla pieszych planujemy zamontować 2 urządzenia sygnalizacyjne z wyświetlaczem do wskazania rzeczywistej prędkości pojazdu

Zadanie ma kosztować ponad 66 tys. zł .Inwestycję współfinansuje gmina Otyń.

Bezpiecznie na trudniej krzyżówce

Skrzyżowanie ulic Starostawskiej, Granicznej i Okrężnejw Nowej SoliW planach jest również modernizacja przejść dla pieszych w obrębie skrzyżowania ul. Starostawskiej, Okrężnej i Granicznej w Nowej Soli.

W ramach inwestycji na ciągu głównym zostanie wybudowane przejście dla pieszych wraz z prowadzącymi do niego chodnikami. Ponadto zostanie zrealizowane drugie przejście dla pieszych w ciągu ulicy Okrężnej, co pozwoli na bezpieczny ruch pieszych w kierunku przedszkola. Przy przejściach dla pieszych zostaną wykonane fakturowe oznaczenie nawierzchni oraz rampy krawężnikowe. Wartość zadania to 300 tys. zł.

– Trzymam mocno kciuki i czekamy na rozstrzygniecie konkursu. Przebudowa skrzyżowań to ważne inwestycje, na które czekają mieszkańcy Gminy Otyń oraz Nowej Soli – mówi Starosta Iwona Brzozowska.