Ponad 1000 rowerzystów przyjechało na otwarcie ścieżki Nowa Sól – Zatonie

Miłośnicy dwóch kółek z powiatu nowosolskiego i Zielonej Góry wspólnie świętowali otwarcie nowej ścieżki rowerowej. Z uśmiechem na twarzach przemierzali nową trasę, która połączyła sieci ścieżek rowerowych dwóch powiatów.

W niedzielne przedpołudnie rowerzyści z Nowej Soli, Otynia i okolic ruszyli w kierunku Zatonia by wspólnie świętować otwarcie nowej ścieżki i zdobyć pamiątkowy medal i skarpetkę. Przygotowane gadżety rozchodziły się jak świeże bułeczki, a park w Zatoniu wypełniał się miłośnikami jednośladów.

Przedstawiciele partnerskich samorządów – Starosta Iwona Brzozowska, Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski, Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki oraz Burmistrz Gminy Otyń Barbara Wróblewska – korzystając z okazji podziękowani wszystkim, którzy na różnych etapach przyczynili się do powitania nowej trasy rowerowej w regionie.

Wśród zaproszonych gości był także Wojewoda Władysław Dajczak, który gratulował inicjatywy partnerskim samorządom i podkreślał, że rządowe wsparcie zostało dobrze wykorzystane. – Państwa obecność dziś potwierdza to, że pomysł budowy ścieżki był trafiony. To wy jesteście tutaj najważniejsi! Ta ścieżka jest dla Was! – zwracał się do rowerzystów Wojewoda.

Po części oficjalnej rowerzyści ruszyli w kierunku Nowej Soli. Rajd rowerowy poprowadziło Stowarzyszenie Rowerem do przodu. W Parku Interior uczestników przejazdu witała Orkiestra na dużym rowerze. Spora grupa rowerzystów wybrała się także na wycieczkę w kierunku mostu kolejowego na ścieżce Kolej na rower.

Warto dodać, że inwestycja jest dofinansowana z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Liderem projektu był Powiat Nowosolski.