Obwodnica i wiadukt w Konradowie już po odbiorach

Zakończyła się budowa obwodnicy i wiaduktu kolejowego w Konradowie. – Realizacja tej inwestycji to obok budowy ścieżki rowerowej Otyń – Zatonie jedno z największych wyzwań Powiatu Nowosolskiego w tej kadencji – podkreśla Starosta Iwona Brzozowska.

Odbiór inwestycji w terenie17 listopada 2023 r. odbył się odbiór techniczny budowy obwodnicy miejscowości Konradowo wraz z wiaduktem nad torami kolejowymi. Jedną z ważniejszych wartości tej inwestycji jest wzrost bezpieczeństwa poprzez likwidację trzech kolizyjnych przejazdów kolejowych, a także ograniczenie ruchu pojazdów w miejscowości Konradowo. Poprzez budowę wiaduktu i nowej drogi, będącej przedłużeniem ulicy Ogrodowej, znacznie usprawni się dojazd z Otynia do miejscowości Ługi.

Na realizację tego zadania Powiat Nowosolski pozyskał ok. 7,4 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Uzupełnieniem pozyskanego finansowania były środki z budżetu Gminy Otyń oraz Powiatu Nowosolskiego. Partnerem projektu było PKP PLK, a Wykonawcą zadania firma Budimex.

Odbiór inwestycji - spotkanie w Starostwie Powiatowym w Nowej Soli– Inwestycja ta nie była łatwa do realizacji, tym bardziej nisko kłaniam się Pracownikom Powiatowego Zarządu Dróg na czele z panem kierownikiem Sebastianem Knopem, partnerom projektu i wszystkim osobom zaangażowanym, z którymi współpracowaliśmy przy realizacji tej inwestycji. Serdecznie Wam dziękuję za wspólny roboczy czas. Realizacja tej inwestycji to obok budowy ścieżki rowerowej Otyń- Zatonie jedno z największych wyzwań Powiatu Nowosolskiego w tej kadencji służącej naszym Mieszkańcom – mówi Starosta Iwona Brzozowska.