Kto złowił Złotą Rybkę?

Blisko 450 wędkarzy spędziło niedzielę nad Odrą w Nowej Soli. Okazją do spotkania i rywalizacji były zawody wędkarskie 57. Złota Rybka. Kto złowił taaaaką rybę? Kto stanął na podium?

Tegoroczna edycja Złotej Rybki odbyła się na Odrze w Nowej Soli. Zawody zostały zorganizowane już po raz 57 przez Okręg PZW w Zielonej Górze. To największa tego typu impreza w Europie. W zwadach wystartowało 114 drużyn, 105 zawodników i zawodniczek w klasyfikacji indywidualnej w tym 32 w Mini Złota Rybka.

Powiat Nowosolski był współorganizatorem tego wydarzenia.

Puchary i statuetki dla najlepszych

Najlepszym zawodnikom 57 Złotej Rybki puchary wręczyli wiceprzewodniczący Rady Powiatu Andrzej Dela, Radny Powiatu Nowosolskiego Przemysław Ficner oraz przewodniczący Rady Miasta Andrzej Petreczko.

Wśród pań najlepsza okazała się zielonogórzanka Bogumiła Hajdasz, II miejsce zajęła Bogusława Obermiller z Kożuchowa, a trzecie Małgorzata Amrogowicz z Kożuchowa.

W kategorii juniorów zwyciężył Gabriel Kucharski z Lubska, II miejsce Piotr Mackiewicz z PZW Przyborów, a trzecie Michał Małyszko również reprezentujący Lubsko.

W kategorii „senior” najwyższe miejsce na podium wywalczył Robert Kamiński z Żar, drugą lokatę zajął Jerzy Nems z Iłowy, a III miejsce zajął Piotr Pośpiech z Krosna Odrzańskiego.

W drużynie siła

W klasyfikacji drużynowej na najwyższym miejscu na podium stanęła ekipa z Zielonej Góry – Marek Buczko, Artur Kraśnicki oraz Marcin Fedorowicz. Na II miejscu uplasowała się ekipa z Sulechowa – Robert Kaźmierczak, Wojciech Kaźmierczak i Łukasz Jarzębski. Z kolei III miejsce wywalczyli reprezentanci Zielonej Góry – Paweł Stróżyk, Radek Stróżyk i Dawid Tymiński.

Mimi Złota Rybka

Wśród uczestników kategorii „U-14” najlepszy okazał się Mateusz Snopko z Nowej Soli, II miejsce Krzysztof Ksiuk z Lubska, a III miejsce Natalia Snopko z Nowej Soli. Największe ryby złowili Aleksander Omachel z Przyborowa i Bartosz Szymczak Lubska.

W kategorii „U-10” złoto wywalczyła Julia Ast z Nowej Soli, srebro Alex Chrapko z Nowej Soli, a brąz Seweryn Rusek z Iłowy. Największą rybę złowił Alex Kantak, reprezentant Nowej Soli.