Kierowcy przejechali nową obwodnicą i wiaduktem kolejowym w Konradowie

Obwodnica Konradowa i bezkolizyjne skrzyżowania nad linią kolejową to efekt współpracy Powiatu Nowosolskiego z PKP PLK oraz Gminą Otyń. Jej efekty od dziś mogą ocenić kierowcy. Nowa droga powiatowa została otwarta.

Partnerzy inwestycji spotkali się z Wojewodą LubuskimOtwarcie ul. Ogrodowej w Konradowie oraz wiaduktu kolejowego było okazją do spotkania partnerów inwestycji: Zarządu Powiatu Nowosolskiego – Starosty Iwony Brzozowskiej i Członka Zarządu Andrzeja Staroszczuka, Gminy Otyń – Burmistrz Barbary Wróblewskiej oraz PKP PLK – Mirosława Skubiszyńskiego, wiceprezesem Zarządu z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem. Dzięki trójstronnej współpracy udało się zrealizować ważną inwestycję, która wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców gminy i powiatu. Na realizacje tego zadania Powiat Nowosolski pozyskał 7,4 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wojewoda Lubuski przyznał, że realizowana w powiecie nowosolskim inwestycja to przykład dobrej współpracy i wykorzystania rządowego wsparcia.

– Dziś możemy zobaczyć efekty współpracy Polskich Linii Kolejowych oraz samorządów – samorządu Otynia i samorządu Powiatu Nowosolskiego. Ten efekt to bezpieczeństwo mieszkańców w postaci bezkolizyjnego skrzyżowania ważnej linii kolejowej z drogą. Niejednokrotnie podkreślałem, że jednym z najważniejszych oczekiwań dzisiejszego człowieka jest bezpieczeństwo. Tutaj jest ono zagwarantowane. Dziękuję za udział w tej inwestycji i montaż finansowy  – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Wizyta na nowej drodze powiatowej– Dziękuję Panie Wojewodo za rządowe wsparcie, dziękuję, że Powiat Nowosolski mógł poczynić to wielkie wyzwanie, które jest bardzo potrzebne z punktu widzenia mieszkańców. Ten etap inwestycji nie jest etapem końcowym, ale bardzo ważnym z punktu widzenia mieszkańców, bo oddajemy do użytku wiadukt – mówiła Starosta Iwona Brzozowska.

Starosta Iwona Brzozowska słowa podziękowania kierowała także przedstawicieli Powiatowego Zarządy Dróg oraz wykonawcy firmy Budimex.

Od dziś na trasie Konradowo – Ługi obowiązuje nowa organizacja ruchu. W poniedziałek 18 września 2023 r. rozpocznie się likwidacja 3 przejazdów kolejowych na terenie gminy Otyń.

Nową drogą 15.09.2023 przejechały samochody –  W najbliższym czasie znikną 3 miejsca, które są potencjalnie miejscami niebezpiecznymi. Ten wiadukt zastąpił aż trzy przejazdy drogowo-kolejowe. Skończą się również problemy mieszkańców z pokonywaniem linii kolejowej. W każdej dobie przejeżdża tędy 43-48 pociągów to daje 3-3,5 godziny zamkniętych przejazdów. Ten problem waśnie się skończył – zauważył Mirosław Skubiszyński, wiceprezesem Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.