Jubileusz Zespołu Wierzbniczanki z Kapelą

Zespół Wierzbniczkanki to muzyczna wizytówka Bytomia Odrzańskiego i powiatu. Na scenie są już od 60-lat. W sobotę Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska i Radni Powiatu Nowosolskiego uczestniczyli w XXVIII Biesiadzie Zespołów Ludowych i Grup Śpiewaczych, podczas której świętowano jubileusz zespołu.

Zespół Wierzbniczanki z Kapelą świętował 60-lecieMuzyczna biesiada w gronie przyjaciół rozpoczęła się koncertem Wierzbniczanek. Zespół wraz z Kapelą przedstawił repertuar, który towarzyszył im w różnych okresach działalności. 60-letnia działalność przynosiła im wiele nagród i wyróżnień. Podczas sobotniej uroczystość wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za działalność na rzecz kultury otrzymał członek kapeli – Romuald Płuchator.

Biesiada w bytomskim centrum kultury w była okazją wspomnień, wspólnych przyśpiewek i tańców, nie zabrakło także gromkiego „100 lat…” dla jubilatów oraz życzeń od zaproszonych gości.

W imieniu Zarządu i Radnych Powiatu Nowosolskiego życzenia i gratulacje na ręce szefowej zespołu Eweliny Gałąszczak złożyła także Starosta Iwona Brzozowska: – Pan Burmistrz dba o to, żeby piękny Bytom Odrzański kwitł i był perełką na mapie całej Ziemi Lubuskiej, a wy dbacie o kulturę, dbacie o tradycję. To co tworzycie jest muzyką nie z nut, ale prosto z serca. To widać! Porywacie nas do wspólnego śpiewania, muzyka łączy i niech tak zostanie – mówiła Starosta.