Finał powiatowej inwestycji w gminie Kolsko

W tym tygodniu zakończyła się przebudowa kolejnego odcinka drogi Jesiona – Tatarki. To drugi etap inwestycji zrealizowanej przez Powiat Nowosolski.

Starosta na przebudowanym odcinku drogi w m. KarszynekByło bardzo wąsko i niebezpiecznie, a stan nawierzchni pozostawiał wiele do życzenia. To na szczęście już przeszłość. Przebudowa drogi 1022F została zrealizowana w dwóch etapach. Pierwszy zakończył się w ubiegłym roku. W poniedziałek 13 września rozpoczął się odbiór drugiego odcinka.

W ramach inwestycji została wzmocniona konstrukcja drogi, poszerzono jezdnię do 6 m, wykonano odwodnienie, a wzdłuż drogi wybudowano bezpieczny trakt pieszo-rowerowy.

– Wartość zadania to 2 373 120 zł. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 70 proc. Pozostała kwota została pokryta z budżetu Powiatu oraz dotacji celowej przekazanej przez Gminę Kolsko – informuje Starosta Iwona Brzozowska.

flaga i godło Polski