Chcemy wybudować wiatę dla mieszkańców DPS w Kożuchowie

Trwa zbiórka materiałów na budowę zadaszonej wiaty przy Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie. Dzięki niej mieszkańcy ośrodka będą mogli spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. W tym tygodniu do projektu, którego inicjatorem jest Zarząd Powiatu, dołączyli członkowie Rady Seniorów.

– Zarząd dużą wagę przykłada do funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie. Zwracamy uwagę nie tylko na warunki bytowe, ale również na problem aktywizacji mieszkańców naszego ośrodka. Służyć ma temu powstająca na terenach przy DPS wiata. W takim miejscu mieszkańcy będą mogli zacieśniać więzi między sobą, ale również integrować się z różnymi środowiskami przez wspólną zabawę, imprezy i wydarzenia okolicznościowe – mówi Sylwia Wojtasik, członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego.

Na świeżym powietrzu

Wiosną i latem mieszkańcy DPS w Kożuchowie bardzo chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Spacery z kijami, wypady na siłownię pod chmurką, a także plenerowe imprezy integracyjne to dla domowników duża radość.

Zarząd Powiatu postanowił pomóc w zorganizowaniu miejsca na terenie ośrodka, w którym seniorzy będą mogli spędzać czas. Imprez i spotkań integracyjnych nie zakłóci panująca na dworze aura.

Spotkanie przy ognisku

O tym, że wiata dla DPS jest potrzebna nie trzeba nikogo przekonywać. W październiku Dom Pomocy Społecznej w Kożuchowie w ramach obchodów Lubuskiego Tygodnia Seniora zorganizował Święto Pieczonego Ziemniaka. Przez chwilę impreza wisiała na włosku, ponieważ deszcz nie odpuszczał. Ostatecznie dyrektor DPS w Kożuchowie Jolanta Szatkowska zorganizowała namiot, który pomieścił wszystkich domowników i gości.

W wydarzeniu uczestniczyli m. in. Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska, Członek Zarządu Sylwia Wojtasik oraz przedstawiciele Rady Seniorów Powiatu Nowosolskiego. Członkowie Rady przyznają, że impreza w DPS była wspaniale zorganizowana i postanowili przyłączyć się do inicjatywy Zarządu.

Rada Seniorów chce pomóc

Na listopadowym posiedzeniu Rady Seniorów został przedstawiony projekt budowy wiaty dla DPS oraz szczegółowa lista potrzebnych materiałów. Potrzebne jest dosłownie wszystko: słupy, krokwie, legary, deski tarasowe, boazeria na dach, papa, śruby, nakrętki, podkładki, gwoździe i papiaki, impregnat do drewna i balustrada.

Członkowie Rady Seniorów zapowiadają, że będą szukać sponsorów, którzy pomogą w zebraniu materiałów. Jednocześnie liczą na przychylność i zrozumienia lokalnych firm dla tego projektu.